Isabela
Markiewicz

aktorka, wokalistka, lektorka

BIO

Aktorka, wokalistka, lektorka. Urodzona 14.10.1988 w Rzeszowie, lecz w jej żyłach buzuje także kropla ukraińskiej krwi.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Rzeszowie uzyskując tytuł artysty-plastyka na wydziale reklamy wizualnej. W 2012 obroniła tytuł magistra sztuki ze specjalizacją aktorstwo dramatyczne. Grała w spektaklach dyplomowych „Moskiewskie kurtyzany“ w reżyserii Edwarda Linde-Lubaszenko-dyplom dramatyczny oraz „Moralność Pani Dulskiej“-musical w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, pod kierownictwem Magdaleny Cwen-Hanuszkiewicz. Swój warsztat aktorski szkoliła również u Simona Furnessa-Gibbona Z Actors Temple w Londynie. Na scenie teatralnej debiutowała w 2003r. w rzeszowskim Teatrze Maska musicalem „Co nam zostało z tamtych lat“ Chcąc w dalszym ciągu poszerzać swoją wiedzę z zakresu filmu i telewizji oraz szeroko pojętego aktorstwa zdecydowała się na studia podyplomowe na wydziale produkcji filmowej i telewizyjnej w Wyższej Szkole Handlu i Prawa im.R. Łazarskiego w Warszawie.

Drugim wcieleniem Isabeli jest jej muzyczne oblicze. Od 2015r. związana jest z Institute for Vocal Advacement (USA) gdzie kształci swój warsztat trenera wokalnego. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali wokalnych, krajowych i międzynarodowych m.in. Carpathia International Song Festival . W Warszawie współpracowała przy wielu projektach muzycznych m.in. Ludoffe Figle z Grażyną Łobaszewską, Lorą Szafran oraz Anną Serafińską. W Rzeszowie swoją przygodę z mikrofonem rozpoczęła w Radiu Via oraz Polskim Radiu Rzeszów co owocowało licznymi sesjami nagraniowymi w charakterze lektorki oraz koncertami w studiu Polskiego Radia.

Kolejne oblicze to praca studyjna, którą uwielbia. Jej głos często kojarzony jest ze spotów reklamowych jak i seriali animowanych. Młodszej publiczności dała się szerzej poznać z uwagi na swój dorobek dubbingowy. Znana z ról w kultowych serialach: „Hannah Montana“, „Mako Mermaids“, „Monster High“ czy kinowej wersji „Sailor Moon“

Isabela uwielbia się uczyć, dokształcać, doświadczać nowego. Ta cecha nieustannie pcha ją na wszelkiego rodzaju warsztaty zawodowe. Fraza jednej z piosenek Whitney Houston opisuje to najdokładniej...“learn from the best...“ a są nimi m.in. Simon Furness-Gibbon, Nancy Bishop, Paul Williams, Joshua Alamu, Monique Thomas-Ottaviani, Andress Martorell i wielu innych.

Ponadto jest pasjonatką jazdy konnej, bikram jogi oraz wakeboardu.

Uwielbia jeść pomarańcze o 4 nad ranem w łóżku oddając się pasji oglądania filmów...każdego gatunku.

Fanka twórczości Mariah Carey, Michaela Jacksona, D’Angelo oraz...Bruno Marsa.

Jej serce przepełnia stare brzmienie soulu, R&B z domieszką Popu oraz HipHopu.

Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim materiałem muzycznym.

bio